V petek, 28. 11. 2014, smo se tretješolci z vlakom odpeljali v Trebnje. To je bilo za nekatere posebno doživetje, saj so se peljali prvič.

Obiskali smo Knjižnico Pavla Golie, kjer nas je prijazna knjižničarka seznanila z življenjem Pavla Golia, slovenskim pesnikom in dramatikom. Nato smo si knjižnico ogledali in poslušali zanimivo pravljico O miški, ki je brala pravljice in češnje. Izdelali smo si obešanke za na kljuke svojih sob z opozorili, naj nas ne motijo.

V drugem delu dneva smo si ogledali Galerijo likovnih samorastnikov v Trebnjem. Tu nas je prijazna kustusinja vodila po začasnih in stalnih zbirkah. Srečali smo se z linorezom Martina Krpana in kipom Krjavlja. Najbolj so se nam vtisnile v spomin slike naslikane na steklo.

Dan je bil prijeten, sproščen in poučen.

Tretješolci