Območno združenje RK Novo mesto je razpisalo natečaj z naslovom Rdeči križ in dobrodelnost. Na njem so sodelovali tudi učenci naše šole. Učenka 1. razreda, Lara Primc, je bila nagrajena za svoj izdelek. V ponedeljek, 12. januarja 2015, je v prostorih združenja potekalo odprtje razstave vseh prispelih izdelkov, katerega se je udeležila tudi Lara. V pestrem kulturno-zabavnem programu so nastopili učenci, ki sodelujejo pri krožku Rdečega križa v Osnovni šoli Šmarjeta. Priznanja za sodelujoče šole in nagrade za posameznike sta podelili predsednica OZRK Novo mesto Mojca Špec Potočar in generalna sekretarka RKS Renata Brunskole. Likovna dela bodo razstavljena v prostorih Območnega združenja RK Novo mesto (na Drski) do konca februarja 2015.

Iskrene čestitke Lari.

Simona Ogulin, mentorica