V ponedeljek, 2. 2. 2015, smo se trije učenci Osnovne šole Toneta Pavčka v spremstvu mentorice Aleše Sušnik Škedelj odpravili v Osnovno šolo Stopiče na likovno delavnico. Ko smo prispeli, je najprej potekala kratka prireditev, nato pa smo se odpravili v dvorano, kjer smo se še natančneje seznanili s tehniko sephia. Glede na to, da je bila delavnica posvečena Janezu Trdini, je bil glavni motiv delavnice zgodba iz Trdinovega dela Bajke in povesti o Gorjancih Narodna blagajnica. Imeli smo kar nekaj ur za risanje oz. slikanje, na koncu pa smo si slike tudi podrobneje ogledali. Ugotovili smo, da so si dela kar precej podobna, saj smo morali namreč uporabljati črno barvo, belo in rjave odtenke. Po likovni delavnici je sledilo kosilo in s tem tudi zaključek našega »ustvarjalnega« dne.

Andriyana Muhič, 8. a