Prvošolci so spoznali vse črke velike tiskane abecede in se naučili brati. Ker pridno vadijo branje, samostojno zapisujejo besede in povedi, smo se strinjali, da je to dovolj velik razlog za praznovanje skupaj s starši. Vstopnica za ta poseben dogodek je bila čim lepša prva črka otrokovega imena. Na tako pomembno srečanje so športno opravljeni starši in otroci prišli popoldne v šolo s čudovito okrašenimi vstopnicami. Bralno-gibalno obarvano praznovanje smo začeli s pesmijo Abeceda, nadaljevali pa s pravljico in z opravljanjem gibalnih nalog. Sedemnajst se jih je skrivalo na zelenici pred šolo, sedemnajst pa na športnem igrišču. Navodila so seveda brali otroci, naloge pa so opravljali skupaj s starši. Na vsaki opravljeni postaji je družina osvojila črko. Čas je hitro tekel, družine pa so z navdušenjem opravljale naloge. Priznanje smo podelili družini, ki je zbrala največ črk in družini, ki je sestavila najdaljšo besedo. Poslovili smo se srečni in zadovoljni v prepričanju, da je prvošolcem uspel prvi večji korak na področju opismenjevanja in z zavedanjem, da tudi pri branju vaja dela mojstra. Fotografije si lahko ogledate v galeriji slik.

Polona Zoran, Staša Hočevar Zajc in Mojca Starešinič