V sredo, 30.9.2015, smo se četrtošolci odpravili v Pleterje.

Ob 8.30 smo se odpeljali izpred šole. Vozili smo se približno 30 minut.

Ko smo prispeli, je vodič Simon povedal, da bomo izdelali petelinčke iz gline, spekli pogačo in spoznali življenje nekoč. Razdelili smo se v dve skupini, saj nas je veliko. Moja skupina je delala petelinčke iz gline. Simon nam je pokazal, kako se ga naredi. Najprej smo jih pogladili, nato naredili krila, oči in rožo na vrhu glave. Ko smo s tem delom končali, smo odšli v staro hišo k babici Sonji in izvedeli, kako so nekoč delali na kmetiji. Ogledali smo si koze, zajca, dihurja in pa buldoge. Naredili smo tudi pogačo s semeni. Ko smo končali,  smo se šli igrat igrico s podkvami. Ta čas pa se je v krušni peči že spekla pogača, ki je zelo lepo dišala. Z užitkom smo jo pojedli. Ker pa je bila ura že dvanajst, smo se morali odpraviti šolo.

Današnji dan je bil vsem zelo všeč, ker smo spoznali, kako so živeli nekoč.

Nuša Zajc, 4. a

Fotografije si lahko ogledate v galeriji.