Na šoli že dolgo zbiramo plastične zamaške. Z njimi smo pomagali že mnogim, ki so potrebovali sredstva za operacije, zdravljenje …

V ponedeljek pa se je začela akcija zbiranja plastičnih zamaškov za našo Zalo, za Zalo Hrastar, učenko 4. razreda naše šole. Akcija poteka pod imenom Korakajmo za Zalo. Cilj akcije je do poletnih počitnic zbrati vsaj 4 tone plastičnih zamaškov.

Zala ima cerebralno paralizo in je na invalidskem vozičku. Njeni starši so začeli s samoplačniškimi intenzivnimi terapijami in Zala že dela samostojne korake s hoduljo. V prihajajočem letu pa bo Zala odšla v Ameriko na operacijo, ki ji bo omogočila veliko lažje korake in upajo tudi na samostojne korake, brez hodulje. Po operaciji bo potrebovala še dolgo in drago rehabilitacijo.

Pridružite se akciji in zamaške prinašajte v ekokotiček. Vsak zamašek šteje.