V sredo, 17. 2. 2016 smo se učenci 9. razreda odpravili v Srednjo šolo za gostinstvo in turizem Novo mesto. Tam nas je pričakala svetovalna delavka šole, ki nam je na kratko predstavila srednjo šolo. Po kratkem predavanju nas je peljala v nižje nadstropje, kjer so učenci a oddelka odšli v kuhinjo, učenci b oddelka pa v prostor za strežbo. Tam so nam na kratko predstavili pravila strežbe in dekoracije ter nam spekli posebne palačinke in naredili različne koktejle. Čez nekaj časa sta se oddelka zamenjala in odšli smo v kuhinjo. V kuhinji je že prejšnja skupina veliko skuhala, zato smo se mi lahko med pripravo različnih solat in dekoracij lahko posladkali s piškoti. Ko smo v kuhinji zaključili z delom, smo odšli nazaj v prostor za strežbo, kjer smo pomalicali skupaj z učitelji in profesorji. V šolo smo se vrnili ob 12.40.
                                                                                                                   Fitore Berisha