26. regijski otroški parlament

V četrtek, 10. 3. 2016, sva se z mentorjem Boštjanom Srovinom odpravila v Novo mesto na 26. regijski otroški parlament z naslovom Pasti mladostništva. Izpred šole sva odšla ob 8.00. Srečanje se je začelo ob 9.00. Najprej so nas lepo sprejeli, nato pa nas je nagovoril župan Mestne občine Novo mesto Gregor Macedoni. Srečanje se je pričelo s poročanjem o delu šolskih in občinskih otroških parlamentov, sledilo pa je delo po skupinah. Vsaka skupina je obdelala eno temo, ki je bila v povezavi s pastmi mladostništva, nato pa je po poročanju skupin sledila debata o posameznih temah. Na koncu smo še izglasovali 7 kandidatov, ki se bodo udeležili srečanja v Ljubljani. Srečanje se je zaključilo ob 12.30.

Martin Zajc

20160310 084507