V torek, 19. aprila 2016, je v Rogaški Slatini potekalo državno tekmovanje iz geografije na temo Naravne znamenitosti Slovenije.

Tekmovanja se je udeležilo 123 osnovnošolcev iz celotne Slovenije, našo šolo pa je zastopala Eva Kolenc iz 9. razreda.

Tekmovanje je bilo razdeljeno v dva dela: teoretični, ki je zavzemal obširno literaturo o poznavanju naravnih znamenitosti Slovenije in praktično, kjer je bilo potrebno dobro izkazati veščine gibanja na terenu, imeti ostro oko in iznajdljivosti na neznanem terenu ter pokazati logično povezavo med opazovanimi pojavi na terenu z geografskim razmišljanjem.

Eva se je z veliko vloženega truda in iznajdljivosti uvrstila med 40 najboljših osnovnošolskih geografov v Sloveniji in dosegla zlato priznanje.

Iskrene čestitke,

mentor Igor Zadravec