Tudi letos so učenci naše šole sodelovali na natečaju Rima Raja, festivalu otroške poezije. V skupino petnajstih najboljših mladih pesnikov iz vse Slovenije sta se uvrstili dve naši učenki iz 7. razreda, to sta Tia Globokar in Antonela Barukčić.

Dekleti sta se v četrtek, 19. 5. 2016, udeležili zaključne prireditve v Kulturnem centru na Vrhniki, kjer sta predstavili svoji pesmi. Tia se je s svojo pesmijo Rišem sliko uvrstila na odlično tretje mesto. Obema iskrene čestitke, naj vama ideje, pero in misli še naprej tako gladko tečejo.

Mentorica Mojca Žefran

Rišem sliko

Vzamem papir, čopič, paleto,
rišem si sliko v barve odeto,
v pisane barve, pa v črne in bele,
žalostne, a hkrati vesele.

Naslikam si sonce, naslikam oblake,
mračne poglede, mirne korake,
pesem veselo, srečo zbledelo,
pisano cvetje, čarobno poletje.

Pa poti, krive in ravne
ter dneve puste in zabavne.
Slikam in rišem,
zgodbo si pišem.

Tako, pa je moja slika končana,
z žalostjo, veseljem in tudi s sovraštvom obdana.
Že veste, o čem govorim?
Ne, ne govorim o trpljenju,
rišem sliko o življenju.

Tia Globokar, 7. a

Dostopnost