V četrtek, 26. 5. 2016, smo se likovniki OŠ Toneta Pavčka in drugih šol odpravili v Italijo – v Gradež. Naše popotovanje se je začelo ob 7.25, ko smo z avtobusom odšli izpred naše šole. Po dolgi poti smo končno prispeli v prelepo Italijo, kjer nas je pričakalo že pravo poletno vreme in morje, ki je kar vabilo, da skočimo vanj. Z ostalimi učenci smo se nato odpravili na krajši ogled mesta. Potem smo se končno namestili in začeli ustvarjati. Umetnine so začele nastajati na trgu, kjer smo učenci podrobno opazovali mesto Na razpolago smo imeli različne stavbe, fontane, vodnjake, cerkve in polno pisanih rož. Vsak učenec je lahko poljubno ustvarjal. Po končanem umetniškem delu pa je sledilo še kosilo. Privoščili smo si pravo italijansko pico, ki je bila naravnost odlična, nato pa še sladoled. Že čisto neučakani smo končno skočili v morje. Čeprav je bilo malo mrzlo, smo z veseljem plavali, tako da smo bili na koncu že vsi pošteno izmučeni in smo nekateri tudi zadremali na poti domov. Naš izlet se je končal v poznih večernih urah, ko smo končno prispeli domov in se razšli.
Vanja Hribar, 9. a