Po daljših počitnicah so se danes ponovno odprla šolska vrata. Ta dan je za vsakega učenca nekaj posebnega. Prav poseben in nepozaben je bil tudi za 48 učencev naše šole, ki so danes prvič prestopili šolski prag. Še posebej lepo urejeni so se skupaj s starši zbrali v šolski avli. Pozdravili so jih ravnatelj in učiteljice. Oglasili so se tudi devetošolci, ki so v svoji učilnici našli veliko rdečo škatlo s presenečenji za prvošolce. Kaj je bilo v njej? Čisto nove rumene rutice in prikupna darilca. Devetošolci so jih razdelili med prvošolce in jih pospremili do učilnice. Medtem ko so prvošolci spoznavali sošolce in učilnico, so se starši udeležili predavanja o varnosti v prometu. Ob torti in klepetu smo zaključili prijetno dopoldansko druženje in vsi nestrpni že čakamo jutrišnji dan.

Staša Hočevar Zajc