V ponedeljek, 5. 9. 2016, je v OŠ Toneta Pavčka potekala predstavitev bibliobusa Knjižnice Mirana Jarca Novo mesto.

Najprej nam je predstavnica knjižnice predstavila bibliobus in potek dela v njem. Govor je imel tudi direktor Knjižnice Mirana Jarca Borut Novak. Pozdravil je najmlajše in nas seznanil s podatki o projektu in financiranju bibliobusa. Po njegovem govoru so tri učenke naše šole recitirale pesmi, recitacijam pa je sledil nastop mladinskega pevskega zbora. Učenci so zapeli dve pesmi v povezavi z branjem. Po končani prireditvi so si lahko otroci od 1. do 3. razreda ogledali bibliobus, ostali pa smo nadaljevali s poukom.

→ fotogalerija

Nov bibliobus je vizualno privlačnejši, bolj slikovit, nudi pa tudi širšo ponudbo knjižnega gradiva.

Ema Zajc in Alja Kastelic, 9. a