Na pobudo Svèta Evrope smo letos že petnajsto leto zapored 26. septembra praznovali evropski dan jezikov. Na naši šoli smo se odločili, da letos to obeležimo na nekoliko drugačen način. V šolski avli so učenci lahko poizkusili tri sladice iz držav, katerih uradnih jezikov se učimo v naši šoli. Sladice pa so »stražili« naslikani kuharji v tradicionalnih oblačilih iz držav, od koder prihajajo. Obrazov ti kuharji niso imeli, zato pa so jim jih posodili nekateri pogumni učenci.

→ FOTOGALERIJA

Tako smo se sladkali z sacher torto (Avstrija), čokoladno peno (Francija) in sladkim kruhom (Škotska), nato pa so učenci imeli možnost izglasovati najljubšo sladico ter odgovoriti na nagradno vprašanje. Za najokusnejšo sladico je bila z veliko večino oddanih glasov izglasovana francoska specialiteta mousse chocolat, torej čokoladna pena. Izmed tistih, ki so pravilno odgovorili na nagradno vprašanje, bomo v petek ob 10.10 v knjižnici izžrebali nekoga, ki bo prejel tujejezični slovar.

Aktiv učiteljev za poučevanje tujih jezikov

Dostopnost