V sredo, 29. 9. 2016, je bila terasa pred učilnicama prvih razredov polna otrok. Tistih najstarejših v naši šoli in tistih najmlajših. Skupaj so se stisnili na blazine in spoznavali Toneta Pavčka in njegove pesmi. Devetošolci, ki so jih skupaj s svojim razrednikom že prej skrbno izbrali, so jih danes prebirali prvošolcem. Na začetku oboji malo sramežljivi, kasneje pa vedno bolj pogumni, so odpirali teme o strahu, o sreči, o škodi in seveda o branju.

Ko smo se poslavljali, smo se strinjali, da je bil današnji začetek dneva umirjen in prijeten. Verjetno ga bomo še kdaj ponovili. Če ne prej, spomladi, ko bodo prvošolci spoznali vse črke in že samostojno vstopali v deželo branja. Tudi takrat, dragi devetošolci, bodo veseli vaše spodbude in navdušenja.

Staša Hočevar Zajc

→ FOTOGALERIJA