Po vaji za hitro izpraznitev šole, ki je bila v torek, smo učenci 4. a razreda odšli pred kulturni dom v Mirni Peči. V dvorani smo si ogledali otroško predstavo. Sredi predstave je na odru izbruhnil požar. Hitro smo se umaknili na dvorišče, le Tia in Anej sta ostala v dimu. Prišli so gasilci in začeli z reševanjem. Seveda je bila to le vaja, in vsi zunaj smo vedeli, da jih bodo gasilci rešili. Malo pa smo le bili v skrbeh, ker jih kar nekaj časa ni bilo ven. Ko so ju gasilci prinesli na reševalnih nosilih, smo se vsi oddahnili. Bila sta živa in zdrava in seveda ponosna na svoj pogum. Pregledali sta ju članici ekipe PP in jima oskrbeli navidezne poškodbe. Po vaji je pred vhodom v kulturni dom sledila prireditev, na kateri so na občini predali v uporabo avtomatski zunanji defibrilator (ADT), ki je namenjen reševanju življenj v primerih nenadnega srčnega zastoja. Način uporabe je predstavil vodja reševalne službe iz Zdravstvenega doma Novo mesto. Izvedeli smo, kako pomembna je takojšnja pomoč ob zastoju srca. Otroci pri oživljanju še ne zmoremo takšnih znanj kot odrasli. Naučili pa smo se, kako lahko s pravilnimi postopki oživljanja pomagamo do prihoda reševalcev. Doživeli smo razburljivo, zanimivo in poučno vajo.

Učenci 4. a razreda in razredničarka

defibrilatorgasilcioskrba ekipe PPotroci