V ponedeljek, 17.10. 2016, smo v Osnovni šoli Toneta Pavčka gostili člane Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Novo mesto.
Povedali so nam, da uporabljajo Braillovo pisavo, ki jo je razvil Louis Braille. Obstaja tudi knjižnica slepih in slabovidnih v Ljubljani, kjer si lahko izposodijo zvočne posnetke knjig. Imajo tudi posebne časopise, telefone in ure.
Nekateri so uspešni slikarji, pisatelji ali pesniki, vendar za določene stvari potrebujejo sedemkrat več časa kot ostali ljudje. Nekateri lahko z roko občutijo toploto barv in tako barve prepoznajo.
Po odmoru za malico so nam tudi pokazali, kako igrajo šah ter kako slikajo. S seboj so imeli tudi posebna očala, s katerimi lahko vidimo tako, kot vidijo oni.
Predavanje je trajalo 2 šolski uri, potem pa smo nadaljevali s poukom.
Anja Cegnar