Od  20. do 24. januarja 2020 je na naši šoli potekal teden pisanja z roko, v okviru katerega so učenci, učitelji pa tudi ravnatelj dajali poseben poudarek na pisanje z roko ter se udeležili različnih dejavnosti.

Učenci drugega razreda so se naučili pisati voščilnice ter jih celo poslali, vsi oddelki so ob izhodiščnem naslovu »Na OŠ Toneta Pavčka …« zapisali kratko besedilo. Zapise so prilepili zraven plakatov, na katere so se lahko podpisali ter dodali svoje mnenje na temo »Na OŠ Toneta Pavčka bi pohvalil/a …« še obiskovalci šole.

Učenci prvega razreda so ob pomoči razredničark zapisali tole: »Všeč nam je knjižnica, igrače, šport in podaljšano bivanje. naša šola je lepa, barvna, čista in pospravljena.«

»Smo prijazni in veseli in radi se igramo in radi okrašujemo in radi se imamo. radi ustvarjamo, radi se učimo, radi telovadimo, radi rišemo. radi si pomagamo.«

Tudi ravnatelj je napisal kratek nagovor, ki je bil prilepljen na vhodna vrata šole: »Pravijo, da kdor piše, dvakrat bere. Če pa piše z roko, potem poleg tega razvija še vrsto drugih sposobnosti in spretnosti …«

Menim, da je pomembno ohranjati kulturo pisanja sploh v obdobju napredne tehnologije.

Nadja Jarc, članica novinarskega krožka