Z učenci 2. in 3. razreda smo sodelovali v projektu izmenjave razglednic med 13 sodelujočimi šolami in vrtci po Sloveniji, ki se imenujejo po pomembnih osebnostih. Pobudnica izmenjave je bila učiteljica iz OŠ dr. Pavla Lunačka iz Šentruperta, kjer letos obeležujejo 40-letnico poimenovanja šole.

Izdelali smo posebno razglednico, ki predstavlja naš kraj in Toneta Pavčka ter jo poslali na sodelujoče šole. Komaj smo čakali, da v razredne nabiralnike prejmemo njihove. Z zanimanjem smo jih prebirali in poiskali mesto na zemljevidu Slovenije, kamor sodijo. Izvedeli smo veliko zanimivih podatkov o osebah, po katerih so šole poimenovane, še bolj pa so nas navdušili kraji, od koder so razglednice prispele.

Darja Gibičar