Današnje dopoldne so nekateri učenci naše šole v okviru projekta Eko šola preživeli na Eko tržnici, ki se je odvijala na Glavnem trgu v Novem mestu. Na naši stojnici so šestošolke predstavljale izdelke, ki so tekom šolskega leta nastajale na naši šoli – pri pouku, v podaljšanem bivanju in pri krožkih smo ustvarjali izdelke iz naravnih in odpadnih materialov. Nastalo je kar nekaj krasnih stvari – piramide, stolpi, templji, nakit, torbice, cvetje, živali, plakati, papir, maske, mila, kopalne soli, itd… Naša šola se je predstavila tudi na odru s pevsko točko. Učenci 2. in 3. razreda so se prelevili v prave RAP zvezde in pogumno “zarepali” avtorsko pesem učiteljice Nine Zoran z naslovom “Hrana ni za tjavendan”. Bili so več kot odlični!

Dopoldne je minilo zelo hitro – sprehodili smo se po celem trgu, obiskali stojnice, malo poklepetali in se poigrali. Bilo je zabavno in lepo. V šolo smo se vrnili z novo diplomo v žepu!

Pokukajte še v fotogalerijo, da vidite, kako smo preživeli dan.

Učiteljici Maša in Lea

Eko šola