V petek, 13. 10. 2023, smo v šoli gostili 78 učencev OŠ Črna na Koroškem in 6 spremljevalcev, ki so  se z veseljem in navdušenjem odzvali našemu povabilu. Ker je bila za gosti dolga pot, smo jim najprej ponudili malico, za njo pa smo izpeljali predstavitev obeh šol, navzoče pa je pozdravil tudi župan Andrej Kastelic. Učenci so se za tem družili v  štirih delavnicah: šport, ustvarjanje, soba pobega in ples. Vsak učenec se je vključil v eno. Delavnico so bile organizirane tako, da so se učenci povezovali in sodelovali. Nekateri so si izmenjali tudi kontakte. Učencem smo zagotovili tudi kosilo.

Zahvaljujemo se vsem staršem in učiteljem, ki ste s svojimi prispevki  pomagali, da smo idejo lahko realizirali. Zahvaljujemo se tudi Muzeju Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka, ki je učencem OŠ Črna na Koroškem omogočil brezplačen vstop.

Naši gostje so bili nad obiskom navdušeni in so preživeli lep dan.

Fotografije nastale tega dne si lahko ogledate v  fotogaleriji.