Prvošolci so spoznali vse črke velike tiskane abecede in pridno vadijo branje. Samostojno že zapisujejo besede in povedi. Strinjali smo se, da je to dovolj velik razlog za praznovanje. Nanj smo povabili tudi starše. Vstopnica za ta poseben dogodek je bila čim lepša prva črka otrokovega imena. Končno je prišel pomemben dan. Športno opravljeni starši, nestrpni otroci, čudovito okrašene vstopnice, vse je bilo pripravljeno na bralno-gibalno obarvano praznovanje. Začeli smo ga s pesmijo Abeceda, nadaljevali pa s pravljico in z opravljanjem gibalnih nalog. Sedemnajst se jih je skrivalo na zelenici pred šolo. Navodila so seveda brali otroci, naloge pa so opravljali skupaj s starši. Na vsaki opravljeni postaji je družina osvojila črko. Čas je hitro tekel, družine pa niso bile prav nič utrujene. Kar štirinajst postaj so opravile nekatere, najhitrejša med njimi pa si je prislužila priznanje. Priznanje smo podelili tudi za najdaljšo sestavljeno besedo. Poslovili smo se veselih obrazov in v prepričanju, da je pred prvošolci še veliko dosežkov, ki jih bo vredno proslaviti.

Staša Hočevar Zajc, Polona Zoran