Čebelarki krožek na Osnovni šoli Toneta Pavčka v Mirni Peči v šolskem letu 2014/15 obiskuje deset učencev od 2. do 4. razreda: Živa Bobnar, Tea Metelko Klemenčič, Anže Fartelj, Špela Krevs, Julija Gorenc, Lan Malus, Larisa Saje in Rok Pureber.

c1

S krožkom smo začeli v mesecu oktobru. Ker nam je vreme služilo, smo spoznavali domovanje čebel (čebelnjak in panje).

c2

V mesecu novembru je vsak učenec pobarval panjsko končnico. Izdelali smo pano v obliki čebelnjaka in nanj pritrdili panjske končnice. Pano smo postavili v avlo osnovne šole.

c3

Ker je december praznično obarvan, smo izdelovali svečke ter vlivali različne okraske iz voska in pekli medenjake.

c4

Ves čas našega usposabljanja pa poizkušamo različne vrste medu in jih ocenjujemo.

c5

Mentor čebelarskega krožka: