»Danes so Predsedniško palačo obiskali učenci iz Osnovne šole Toneta Pavčka iz Mirne Peči. Predsednik republike je učence, ki jih je bilo okoli sedemdeset, pozdravil v Kristalni dvorani Predsedniške palače in se z njimi pogovarjal o željah za prihodnost ter odgovarjal na vprašanja o svojem delu in delu Urada predsednika Republike Slovenije. Otroci so predsedniku zapeli in zaplesali, ter mu predali darilo z željo za škratjo srečo, on pa jih je pospremil v svojo pisarno in jim razkazal svoje delovne prostore, protokolarna darila in sprejemni salon,« je od petka, 12. 6. 2015, zapisano na spletni strani Urada predsednika Republike Slovenije.

Obisk je bil res nekaj posebnega. Predsednik republike Borut Pahor se je z učenci sproščeno pogovarjal, pogumno so mu zapeli državno himno, razveselil pa jih je tudi s sladoledom. Pred odhodom smo mu zaželeli:

DRUML DRUML CIPL COPL

DINGE DINGE KNOFL KNOFL

Kar v prevodu pomeni: Lepo Vas pozdravljamo in Vam želimo škratjo srečo.

Pri predsedniku

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji.

Učiteljice 1. in 2. razreda