V petek, 21. 12. 2012, je bila slovesna otvoritev Osnovne šole Toneta Pavčka. Ob tem pomembnem dogodku občine Mirna Peč se je zbralo veliko število ljudi – učenci in učitelji, vzgojiteljice in otroci, starši, občani Mirne Peči, župan občine Andrej Kastelic, državna sekretarka na Ministrstvu za izobraževanje, znanost, kulturo in šport Mojca Škrinjar, poslanca državnega zbora in svetnik državnega sveta, župani sosednjih občin, direktorji javnih zavodov in skladov, ravnatelji osnovnih šol, svojci Toneta Pavčka – Marija Pavček in Saša Pavček – projektanti in izvajalci ter drugi gosti.
Učenci ter otroci vrtca so pod vodstvom učiteljev in vzgojiteljic pripravili prijeten program, prisotne so nagovorili župan občine, ravnatelj šole Danijel Brezovar ter Mojca Škrinjar. Slavnostni trak so prerezali župan, Mojca Škrinjar, ravnatelj šole ter direktor Cestnega in gradbenega podjetja Novo mesto Marjan Pezdirc.
Vsi prisotni so bili navdušeni nad novimi prostori osnovne šole ter vrtca, predvsem pa učenci ter otroci, ki bodo odslej bivali v prijetnih in svetlih prostorih.