V četrtek, 4. 4. 2013, so učenci 1. a in 1. b razreda v sklopu dodatnega poukasodelovali pri projektu Evropska vas, ki na naši šoli poteka skozi celo šolsko leto.
Spoznavali so države Evropske unije, njihove skupne značilnosti, znamenitosti in tudi;raznolikosti. Podrobneje pa so spoznali Veliko Britanijo – Anglijo, Wales, Škotsko in Severno Irsko. Poiskali so jo na globusu in ugotovili, da je država, ki jo spoznavajo, otok v Atlantskem oceanu. S pomočjo projekcije in knjig o Evropski uniji, ki so si jih sposodili v šolski knjižnici, so se učenci seznanili z njenimi geografskimi, kulturnimi, jezikovnimi in zgodovinskimi znamenitostmi. V ustvarjalni delavnici pa so izdelali zastave Anglije, Walesa, Škotske in Severne Irske.

Šolska ura je kar prehitro minila, saj so učenci pokazali veliko znanja o različnih državah Evropske unije in še več interesa za njihovo podrobnejše spoznavanje.

{pgslideshow id=33|width=610|height=360|delay=1000|image=L|pgslink=1|random=1}

Mojca Starešinič