V petek, 5. 4. 2013, smo v sklopu dela z nadarjenimi učenci, izvedli delavnico Recikliramo plastiko.

V teoretičnem delu delavnice so se učenci seznanili z osnovami kreativnega mišljenja in delovanja. Ugotovili so, da nam v današnjih razmerah kreativnost na različnih področjih lahko zelo olajša življenje in ga obenem popestri. Ker so eko šolarji, želijo z recikliranjem odpadnih snovi prispevati k spremembam v okolju. Spoznali so različne možnosti recikliranja plastenk, plastičnih pokrovčkov in pokvarjenih zgoščenk.

V praktičnem delu so učenci iz plastenk izdelali modne zapestnice, jih okrasili z odpadnim blagom in z različnimi modnimi dodatki. Iz plastenk in zgoščenk so nastale okrasne vaze, ki so jih pobarvali z akrilnimi barvami in posuli s koruznim zdrobom. Vanje bodo dali lončke z rožami. Iz plastičnih pokrovčkov in zobotrebcev so izdelali igračo za vse generacije – vrtavko.

Nastali so zelo lepi in domiselni izdelki, ki jih bomo razstavili v Novem mestu na predstavitvi eko šol 26. 4. 2013.

Učenci so med ustvarjanjem prišli do mnogih kreativnih idej, kako bi še lahko uporabili plastiko. Z ustvarjanjem bodo nadaljevali tudi doma, saj jim je triurna delavnica prehitro minila, da bi lahko uresničili vse svoje zamisli.

{pgslideshow id=32|width=610|height=360|delay=1000|image=L|pgslink=1|random=1}

Mojca Starešinič