V okviru tedna humanosti in prostovoljstva je Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto pripravila veliko različnih aktivnosti. Zadnji dan, 20. 4. 2013, je medse povabila otroke iz socialno ogroženih družin. Iz naše šole se je ogleda tovarne udeležilo 35 učencev. S pijačo in pecivom so nas prijazno sprejeli Krkini prostovoljci. Nadeli so nam tudi zelene nalepke z imenom skupine, in sicer Bolhe in Klopi. Sledil je ogled tovarne Notol. Ogledali smo si, kako nastajajo tablete, od začetnega praha do izdelave tablet in pakiranja. Po ogledu so nas povabili v šotor, kjer je pela lanskoletna zmagovalka televizijskega šova X Factor Demetra Malalan. Sledile so prave miniolimpijske igre z baklo in olimpijsko zastavo. Otroci so se pomerili v številnih športih. Pri tem so jim pomagali znani športniki, ki nastopajo v klubih, ki jih sponzorira Krka. Po končanih igrah so vsi nastopajoči dobili čisto prave medalje. Vmes so se lahko otroci najedli in posladkali s številnimi dobrotami. Najbolj so se razveselili pečenega krompirja, čevapčičev in seveda sladoleda. Ogledali so si lahko tudi nastop klovna, ki je iz balonov izdeloval živali, ter obiskali pravi lepotni salon, v katerem so strokovnjaki poslikavali obraze. Pred odhodom smo vsi dobili še poln nahrbtnik reklamnih izdelkov.

Otroci so preživeli čudovito dopoldne ter se vsem, ki so jim pripravili nepozabno doživetje, lepo zahvaljujejo.