V sredo, 8. maja 2013, smo se udeležili predstavitve projekta Evropska vas, ki se je letos odvijala v Ljubljani na Hribarjevem nabrežju.

Namen projekta je bolje spoznati vse pridružene članice Evropske unije, se seznaniti z njihovo kulturo, kulinariko, običaji, navadami, glasbo, nošo, posebnostmi, spoznati njihove zastave, grbe in proučevati njihov način življenja.

Tako smo v naši šoli skozi leto spoznavali državo Veliko Britanijo.

Na predstavitvi smo se predstavili s stojnico, na kateri smo razstavili različne izdelke, makete, broške, zloženke in brošuro o raziskovalcih. Za evropskega državljana leta smo si izbrali Charlesa Darwina. S slastnimi muffini, ki so jih spekle učenke izbirnega predmeta sodobna priprava prehrane, pa smo razveselili vse obiskovalce naše stojnice.

Dekleta 7. razreda so odigrale priredbo Romea in Julije v dolenjščini in pokazale, da so pravi igralski talenti. Množico poslušalcev so spravile v smeh.

Vsi sodelujoči smo preživeli lep in zabaven dan.

Gordana Kmetič, koordinatorica šolskega projekta

{pgslideshow id=50|width=610|height=360|delay=1000|image=L|pgslink=1|random=0}