V sredo, 29. maja 2013, s pričetkom ob 17. uri je v avli podjetja Krka, d. d., potekalo območno srečanje najboljših literatov osnovnih šol.

Na kulturni večer sva bila vabljeni tudi Neža in jaz ter najina mentorica, ga. Mojca Žefran. Izbrani literarni ustvarjalci smo tekom srečanja predstavili svoja dela. Dogodek sta močno popestrila dva sijajna gosta, pisatelj Primož Suhodolčan in košarkar Matjaž Smodiš. V intervjuju z njima smo izvedeli veliko zanimivega iz njunega otroštva, pripetljaje iz šolskih klopi, razkrila sta nam tudi, kaj je vplivalo na njuno odločitev pri izbiri poklica in kako živita danes. Verjetno ni potrebno posebej poudarjati, da ;smo vsi navzoči z navdušenjem in velikim zanimanjem prisluhnili njunim zgodbam, ki so bile polne humorja. Druženje je kar prehitro minilo. Obe z Nežo sva bogatejši še za eno izjemno izkušnjo, ta dan sva se družili z uspešnimi literarnimi ustvarjalci in spoznali dva velika človeka, slavnega pisatelja in uspešnega košarkarja. Ponosni sva na to.

{pgslideshow id=67|width=610|height=360|delay=1000|image=L|pgslink=1|random=1}

Petra, 9. a