V torek, 18. 6. 2013, smo se nagrajeni učenci za pomoč sošolcem, celoletno sodelovanje pri projektih in proslavah odpravili na izlet.

Najprej smo se odpravili v Socerb, kjer smo si ogledali edino podzemno cerkev v Sloveniji. Nato smo se odpravili proti Ankaranu, kjer smo na školjčišču iskali školjke. Z avtobusom smo se zatem odpravili proti Fiesi na slastno kosilo.

Po kosilu smo se odpravili peš do Pirana, kjer smo spoznali novega vodiča. Ta nam je povedal vse o Tartinijevem trgu. Nato smo se odpravili na hrib, ki je visok 42 m. Na tem hribu stoji cerkev svetega Jurija, zvonik in krstilnica, v kateri je bil krščen tudi Tartini. Cerkev so poimenovali po svetem Juriju zato, ker se je nekoč prikazal ribiču in mu povedal, naj odide nazaj v pristanišče, saj se bo razbesnela huda nevihta. Ribiči so se res vrnili in tudi nevihta se je razbesnela. Zvonik pa je pomemben iz treh razlogov: Pirančani lahko pogledajo na uro; če je ne vidijo, lahko si štejejo, koliko je ura, saj zvoni vsakih 15 minut, in zaradi angela Gabrijela na vrhu zvonika, ki napoveduje vreme.

{pgslideshow id=71|width=610|height=360|delay=1000|image=L|pgslink=1|random=1}

Lara S., 5. a