V torek, 15. 10. 2013, smo se z učenci IP SPH udeležili dneva odprtih vrat na Grmu Novo mesto – centru biotehnike in turizma. Iz Mirne Peči smo se odpravili ob 10. uri. Sprejele so nas profesorica in dve dijakinji. Slednji sta nas spremljali ves čas obiska na njihovi šoli.

Najprej smo sodelovali v dveh delavnicah – vrednotenje zelenjave in priprava pogrinjka. V prvi delavnici so učenci vrednotili več vrst zelenjave (zelje, paradižnik, papriko) glede na zgradbo rastline (teža, dolžina, širina ploda, število prekatov, debelina perikarpa, obarvanost ploda …), v drugi delavnici pa so se naučili zgibati prtičke za pogrinjke ob različnih priložnostih.

Nato sta nas dijakinji popeljali po posestvu in razkazali rastlinjake, hleve, sušilnico, predelovalnico sadja, čebelnjak in šolsko trgovino. Ogledali smo si tudi številne razstave, med drugim razstavo malih živali.

Mojca Žefran