Prvošolci in otroci iz skupine Lizike smo se v sredo, 19. 2. 2014, odpravili na pohod. Izpred šole nas je pot popeljala v center Mirne Peči, od tam pa proti Ivanji vasi. Prečkali smo reko Temenico ter prispeli v Biško vas. Tam smo se okrepčali z malico iz svojih nahrbtnikov in si kljub rahli utrujenosti, ki nas je »napadala« med hojo, privoščili nekaj krogov okrog kozolca. Pospravili smo za seboj in nadaljevali s premagovanjem naše poti. Ko smo korakali proti železniški postaji, je bilo vprašanje »A je še daleč?« čedalje bolj pogosto. Po klancu navzdol je šlo lažje in hitreje. Otrokom iz vrtca smo se zahvalili za prijetno družbo, si pomahali in se vrnili v šolo.

Staša Hočevar Zajc