V četrtek, 27. marca, je v OŠ Bršljin potekalo lokalno tekmovanje ekip prve pomoči. Udeležilo se ga je 12 ekip osnovnih šol iz dolenjske regije. Našo ekipo so sestavljali Lan Šiško Peperko, Teja Šuštaršič, Anja Vizlar, Lucija Žagar, Martin Zajc, Matic Zupan in Domen Gačnik. Tekmovanje je bilo sestavljeno iz teoretičnega in praktičnega dela. Pri teoretičnem delu je bilo potrebno znanje o zgodovini RK in teoretično znanje o nudenju prve pomoči pri poškodbah. Pri praktičnem delu pa je bilo potrebno oskrbeti poškodbe na treh postajah. Naša ekipa je zasedla šesto mesto. Ob pripravah na tekmovanje smo se naučili, kako pomagati ljudem ob poškodbah, ki se nam vsakodnevno dogajajo. Izkušnja na tekmovanju je bila zanimiva. Povezali smo se kot ekipa in spoznali, kaj pomeni pomagati človeku, ko ta potrebuje pomoč pri poškodbi. Na regijsko tekmovanje se je uvrstila samo zmagovalna ekipa.

Zdenka Mežan, mentorica

 

pp001

pp002

pp003

pp006

pp017

 

Dostopnost