V sredo, 8. oktobra 2014, smo se tri dekleta in trije dečki iz 6. razreda odpravili v Dolenjske Toplice na tekmovanje Igre brez meja. Igre je že štirinajsto leto zapored priredilo Društvo prijateljev mladine Mojca.

Na njih smo se šestošolci šestnajstih dolenjskih osnovnih šol pomerili v različnih tekmovalnih panogah: lokostrelstvu, kvizu o naravi, dirki s skiroji, minigolfu, teku čez ovire ter sestavljanju kock. Igre so bile zabavne in so nam večinoma šle dobro od rok. Posebno uspešni smo bili pri sestavljanju ogromnih kock, kjer smo osvojili 1. mesto.

Po končanih šestnajstih posamičnih disciplinah smo se še vsi skupaj pomerili v vlečenju vrvi. Sledila je podelitev diplom, pokalov in medalj najboljšim ekipam. Naša ekipa je dosegla skupno 11. mesto. Čeprav pokala nismo osvojili, smo se zadovoljni z nastopom vrnili nazaj v Mirno Peč.

Tia, 6. a