Od 6. do 17. oktobra je v naši šoli potekala dobrodelna zbiralna akcija za otroke iz Albanije.  V vasi blizu mesta Elbason deluje slovenska misijonarka, Šentjernejčanka, Slavka Cekuta. Skupaj s sestro iz Nemčije skrbita za 52 otrok brez staršev. Za temi otroci se skrivajo težke življenjske zgodbe. Mnogim je bilo otroštvo ukradeno. V vasi je tudi vrtec, ki ga obiskuje okrog 100 otrok iz okoliških revnih družin.

Zbirali smo šolske potrebščine, oblačila in obutev.

Naši učenci so se skupaj s svojimi starši izvrstno izkazali. Zbrali smo zelo veliko šolskih potrebščin, in sicer izredno veliko svinčnikov, barvic, flomastrov, peresnic, zvezkov, risalnih pripomočkov, lepil, nahrbtnikov, ob tem pa tudi veliko oblačil in obutve.

V petek, 17. oktobra, sta predstavnika Socialne akademije iz Ljubljane vse zbrane stvari odpeljala s kombijem.

Vsem, ki ste karkoli darovali in s tem polepšali otroštvo revnim otrokom, se iz srca zahvaljujemo vsi, ki smo akcijo organizirali. 

Mojca Lužar

slik26  slik09   slik38

Več fotografij najdete v galeriji slik. 

http://socialna-akademija.si/otroci-os-tone-pavcek-prvaki-v-zbiranju-materiala-za-albanijo/

 

                                                        

Dostopnost