V torek, 21. 10. 2014, je v naši šoli potekala zaključna prireditev 1. literarnega natečaja Pavčkove vitice, na katerem je sodelovalo 95 učencev iz 15 dolenjskih, belokranjskih in posavskih osnovnih šol.

Po uvodnem nagovoru ravnatelja je sledila podelitev priznanj za najboljše pesmi s tematiko Pavčkovega Popotnika. Tričlanska strokovna komisija je iz posamezne triade izbrala po tri najboljše avtorje pesmi, ki so bili nagrajeni z enim od Pavčkovih del: Juri Muri v Afriki, Majnice, fulaste pesmi, oz. Angeli. Med nagrajenimi sta bili tudi učenki naše šole Tia Globokar in Maja Kernc.

Recitaciji nagrajenih pesmi je sledila podelitev zahval vsem avtorjem in njihovim mentorjem. V zaključku so bili vsi prisotni povabljeni k sodelovanju na 2. literarnem natečaju, katerega rdeča nit bo ljubezenska tematika, izhajajoča iz Pavčkove pesmi Nekaj je v zraku.

Ob tej priložnosti je bil izdan tudi zbornik, v katerem je objavljenih vseh 128 pesmi, prispelih na natečaj.

Ana Ž. in Nika S., novinarski krožek OŠ Toneta Pavčka

Dostopnost