Pred letom in pol je bilo nekaj delavcev naše šole in nekaj učencev na obisku pri gospe Mariji Pavček v Seči na Primorskem. V dar so dobili cepič potomke mariborske vinske trte in cepič hruške, ki ju je do sedaj skrbno vzgajal sadjar Jože Barbo. Danes, 11. 11. 2014, pa so prvošolci skupaj z ravnateljem in hišnikom zasadili obe sadiki na zelenici pred šolo. Po uvodnem govoru ravnatelja smo se odpravili pred šolo, kjer so prvošolci zaplesali ples na skladbo Rad imej živali in cvetlice ter s pesmico o prijateljstvu in soncu rastlinam simbolično zaželeli uspešno rast. Okolico rastlin so polepšali s poslikanimi kamni ter se zavezali, da bodo za rastlini vestno skrbeli. Zasaditev so tako simbolično povezali z uspešno zaključenim 1. literarnim natečajem Pavčkove vitice in kot najmlajši na šoli dogodku dodali še pridih življenja, prihodnosti in mladosti.

Polona Zoran, Staša Hočevar Zajc