V četrtek, 13. novembra, je učence 3. in 4. razreda obiskala Dušica Kunaver. Predstavila nam je slovensko ljudsko izročilo.

Če nas kdo vpraša, kje smo doma, mu z veseljem in ponosom povemo, da tam, kjer so našli najstarejšo piščal na svetu, kjer je bila najdena najstarejša ost sulice, kjer je neka šivilja uporabljala šivanko že pred 30 000 leti, kjer najdemo najstarejše kolo na svetu, kjer imamo mnogo šeg, navad in pripovedk.

Na našem prostoru je nastalo mnogo pripovedk, legend, mitov, ljudskih razlag.

Slišali smo pripovedko o Vilenici, kako je nastalo Blejsko jezero, ob zgodbi o Jazonu in ladji Argo pa smo izvedeli vse o ljubljanskem zmaju. Tudi ljudska pesem je privrela iz naših grl.

Ob poslušanju nam je čas prehitro minil. Poslušali smo z odprtimi usti, saj nas je Dušica vse očarala.

Tretješolci in četrtošolci