V mesecu novembru smo prvošolci medse povabili  svoje dedke in babice. Najprej sta nas obiskali babici Ane. Na začetku smo jima zapeli pesmico. Za njiju smo imeli veliko vprašanj. Pripovedovali sta nam, kako so živeli nekoč na vasi, kaj so se otroci igrali, v kakšno šolo so hodili in kakšno hrano so jedli. Na koncu sta nas posladkali z bonboni, mandarinami in piškoti.

šola 197    šola 198

Med nas je prišel tudi gospod Brane, ki je Urhov dedek. Skupaj z nami je najprej zapel. Tudi on nam je pripovedoval, kako je preživljal otroštvo. Ker je lovec, nam je največ povedal o svojih izkušnjah pri lovu. Za zaključek nam je  postregel s sokom in slanimi priboljški ter nam obljubil, da naslednjič pride k nam s svojim lovskim psom.

šola 206  šola 201 šola 203
učenci 1. skupine OPB z učiteljico Simono