V torek, 24. 2. 2015, je v OŠ Jurija Dalmatina Krško potekalo polfinalno državno prvenstvo za starejše dečke v košarki, 49. KOŠARKARSKI SUPERŠOLAR. Naši košarkarji so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ Artiče in zmagali z rezultatom      50 : 36. S to zmago so si priigrali možnost igranja za prvo mesto v skupini, le-to pa je vodilo v izločilne boje omenjenega tekmovanja. Sledila je druga tekma z domačimi košarkarji OŠ Jurija Dalmatina Krško. Po izredni prvi tretjini je našim košarkarjem kazalo zelo dobro, saj so jo dobili z rezultatom 27 : 20. Žal nam v drugi tretjini met ni stekel, je pa to uspelo nasprotniku, saj je zadeval kot za šalo, tudi ob zelo tesnem pokrivanju naših košarkarjev. Rezultat ob koncu druge tretjine je bil 32 : 46 za košarkarje iz Krškega. V tretjo tretjino so naši košarkarji stopili zavzeto in borbeno. Po izenačeni in zelo borbeni igri jim ni uspelo rezultata spreobrniti, zato se je tekma končala z rezultatom 46 : 62 za OŠ Jurija Dalmatina. Naši košarkarji so tako zasedli končno 2. mesto na polfinalnem državnem turnirju v skupini E. Žal je bilo drugo mesto premalo za napredovanje, pa vendar so košarkarji dosegli izjemen rezultat, saj so v kategoriji starejših dečkov osvojili 9.–16. mesto v državi med vsemi osnovnimi šolami. Košarkarji so iz tekme v tekmo napredovali, tudi nasprotniki so bili kvalitetnejši, zato si zaslužijo pohvalo za kolektivno, borbeno igro v napadu in obrambi. Prav vsak košarkar je dodal svoj delež k dobrim igram naše ekipe. V ekipi naše šole so nastopili: Nik Dragan, David Matoh, Domen Matoh, Rene Matoh, Sebastjan Saje, Gašper Krevs, Matic Koračin, Jure Barbo, Sašo Brudar, Primož Hrastar, Žan Papež, Andraž Cesar in Jure Rozman. Še enkrat velja pohvala prav vsem igralcem.

 

Boštjan Srovin

Dostopnost