V ponedeljek, 25. 5. 2015, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda proslavo ob zaključku Bralne značke.

Kot vsako leto nas je obiskal eden izmed slovenskih literatov. Letos je bil to Žiga X. Gombač. Na začetku nam je na zelo zanimiv način predstavil, kako je začel svojo pisateljsko pot. Povedal nam je, da se je šolal v OŠ Prežihovega Voranca, kjer je dobil svojo prvo nagrado za literarno delo, ki mu je dala velik zagon za pisateljsko delo. Priznal je, da so njegova dela pogosto zavračali, vendar je vanje verjel in vztrajal. Danes so nekatera njegova dela že zelo znana, na primer: Jastrebov let, Polnočna zajeda, zgodbe o Živi ter Ultrablues, ki jo je napisal skupaj z Boštjanom Videmškom in Samom Rugljem. Piše za mladino in odrasle, njegove knjige pa postajajo vedno večje uspešnice.

Po njegovem govoru je sledilo podeljevanje priznanj učencem, ki so v tem šolskem letu uspešno opravili bralno značko. Največ  bralcev je bilo letos v 8. b, in sicer 12. Posebej je potrebno pohvaliti tudi vseh 13 učencev,ki so bralno značko opravili v vseh 9 letih in si s tem prislužili naziv zlatega bralca/-ke. Priznanja je podeljeval gostujoči avtor.

Maja K., 8. b