V letošnjem šolskem letu so učenci pri interesni dejavnosti Recikliranje iz odpadnih materialov ustvarjalinove uporabne in dekorativne izdelke. Iz starih kavbojk so izdelali nakit in torbice, iz plastenk zanimiv nakit in svečnike. Iz pločevink so nastala stojala za svinčnike, barvice in ostale drobnarije. Iz odpadne plastične embalaže in ostankov blaga so izdelali lične košarice, iz odpadnega stekla pa so nastale zanimive dekorativne posode. Svoje delo so predstavili na sejmu Altermed v Celju in predstavitvi ekošol ob dnevu Zemlje v Novem mestu. Kako so izdelki nastajali, si lahko ogledate v fotogaleriji. Razstava bo od 9. 6. do 11. 6. 2015 na ogledv šolski avli.

Mojca Starešinič