V letošnjem šolske letu učenci 5. razreda sodelujejo v projektu  Varno na kolesu, ki ga razpisuje družba Butan plin. Naloge, ki se opravljajo v okviru razpisa, so razdeljene v tri obvezne sklope in dve dodatni nalogi ter obsegajo različne oblike ustvarjanja in učenja. V prvem sklopu so učenci opazovali varne oz. nevarne kolesarske poti v svojem kraju ter okolici šole. Svoja opažanja so strnili v skupni dnevnik opazovanja in svoje predloge posredovali lokalnim oblastem. Zato sta jih v četrtek, 19. 11. 2015, obiskala g. Andrej Kastelic in g. Boštjan Rozman, ki sta pozorno prisluhnila predstavitvi učencev,  njihove predloge zapisala ter obljubila, da bosta predlagane rešitve učencev skrbno preučila in glede na finančne zmožnosti tudi realizirala.