V petek, 22. 1. 2016, je učence 1. b razreda obiskal Nikin očka, poklicni gasilec Luka Piko. Predstavil jim je delo poklicnih gasilcev in pripomočke, ki jih pri svojem delu uporabljajo. Učenci so izvedeli marsikaj novega in marsikatera zgodba jih je presenetila. Za presenečenje pa so poskrbeli tudi sami, saj so prav v namen tega dogodka izdelali gasilske kape in se naučili ples na pesem znanega risanega junaka Gasilca Sama. Z njim so se ponosno predstavili gospodu gasilcu. Na šolskem parkirišču so si ogledali še gasilsko vozilo in opremo, ki mu pripada. Gospodu Luki Piko so se učenci ob slovesu zahvalili za poučno druženje, kar nekaj otrok pa mu je zatrdilo, da se čez nekaj let zagotovo srečajo v gasilskih vrstah.

Staša Hočevar Zajc