V sredo, 16. 3. 2016, smo petošolci k uri angleščine povabili gospoda Martina in gospo Marry iz Avstralije. Pripovedovala sta nam o vsakdanjem življenju, načinu prehranjevanja, o šolskem sistemu, o življenju v velikih mestih Avstralije ter o oddaljenih krajih. Gospa Marry živi v manjšem kraju poleg Sydneya, gospod Martin pa 100 km stran od prve trgovine z oblačili, na samotnem področju. Zanimivo je tudi dejstvo, da g. Martin na svojem vrtu srečuje kenguruje in nevarne avstralske kače. G. Martinu in ge. Marry se zahvaljujemo za obisk in za darila, ki sta nam jih prinesla. Veseli nas, da se je gospod Martin odločil za življenje v Mirni Peči, gospe Marry pa sporočamo, da se bomo z veseljem odzvali njenemu povabilo in jo obiskala v Avstraliji.

Pia Fornezzi Rezelj, Corina Pršlja in Eva Zupančič, 5. a

f6a9b0d0-93cb-4c51-b8e3-8e9580348bce