V sredo, 23. marca, se je ekipa učencev naše šole udeležila 10. lokalnega tekmovanja osnovnošolskih ekip prve pomoči, ki je bilo v OŠ Stopiče. Tekmovalo je 13 ekip. Priprave na tekmovanje so bile zahtevne. Učili smo se, kako oskrbeti različne poškodbe pri nesrečah v vsakdanjem življenju. Na tekmovanju smo morali pokazati teoretično in praktično znanje. Največ težav nam je povzročala oskrba primera ponesrečenca pri dušitvi. Spretnejši smo bili pri oživljanju poškodovanca, ki ni kazal znakov dihanja. Člani ekipe Maks, Nejc, Urban, Lina, Ula, Lan in Rok smo bili med najmlajšimi udeleženci tekmovanja in kljub temu smo dosegli dobro uvrstitev. Preživeli smo zanimiv tekmovalni dan in si nabrali zanimivih izkušenj.

Ula Parkelj in Lina Ilar