V sredo, 30. 3. 2016, smo imeli četrtošolci tehniški dan. Odpravili smo se na ogled gasilnega doma v Jablanu. Sprejeli so nas člani Prostovoljnega gasilskega društva Jablan poveljnik Marko Žagar ter gasilca Janez Mežan in Klemen Drenik. Predstavili so nam nastanek, zgodovino in delovanje društva, pokazali gasilsko zaščitno opremo in pripomočke za gašenje. Razložili so vzroke za nastanek požarov in načine gašenja. Ogledali smo si gasilni dom, opremo in vozila ter izvedli intervju z najstarejšim članom društva. Preizkušali smo se v gašenju ognja z gasilnim aparatom. V poučnih in zabavnih štafetnih igrah smo preverili poznavanje gasilske opreme. Pomerili smo se v spretnostih z vodnim curkom ročne brizgalne, namenjene otrokom, ki se prvič srečajo z učenjem gasilskih veščin. Ugotovili smo, da je skoraj polovica četrtošolcev že včlanjenih v mirnopeška gasilska društva. Prepričani smo, da nas bo še več po zelo poučnem in zanimivem srečanju s člani PGD Jablan.

Učenci 4. razreda z razredničarkama

20160330 113355