V četrtem razredu pri pouku naravoslovja in tehnike raziskujemo odnos ljudi do vode in vodnih virov. Želeli smo izvedeti, kako deluje čistilna naprava, kako se odpadna voda prečisti in kako čista se vrne v naravo. Zato smo se v četrtek, 14. 4. 2016, odpravili na ogled čistilne naprave, ki nam jo je zelo podrobno predstavila ga. Bernardka Cimrmančič, vodja čistilnih naprav pri Komunali Novo mesto. Izvedeli smo veliko zanimivih informacij, ki nam bodo prišle prav pri našem raziskovanju. Tudi pot nazaj v šolo je bila v znamenju vode. Kljub temu, da smo se stisnili pod dežnike, nas je namočil dež. Hvala tretješolcem, ki so nam posodili suha oblačila in vrtcu Cepetavček, da smo si lahko mokra oblačila posušili v sušilnem stroju. Fotografije si lahko ogledate v galeriji slik.

Mojca Starešinič