V četrtek, 29. 9. 2016, je v naši šoli potekala jubilejna 10. otroška likovna ustvarjalnica na temo Obzorja. Ob 8.30 se je 39 učencev iz desetih šol zbralo v avli, kjer so imeli sprejem, nagovoril jih je ravnatelj šole, za glasbeni vložek pa je poskrbel David Stopar na saksafonu.  Letošnjo jubilejno likovno ustvarjalnico smo posvetili preminulemu mirnopeškemu umetniku Jožetu Slaku – Đoki. Učenci so ustvarjali na lesenih deskah z akrilnimi barvami. S pomočjo vbodnih žag so izžagali poljubne oblike, ki so jih nato pobarvali. Vsi sodelujoči so bili zelo ustvarjalni, vzdušje na likovni ustvarjalnici je bilo  prijetno. Odprtje razstave nastalih likovnih del bo v četrtek, 6. 10. 2016, ob 16.30 v avli šole.

Lina Ilar in Luka Rozman